universitate

Organizare

Senatul reprezintă cel mai înalt for de reprezentare al comunităţii universitare în mediul academic naţional şi internaţional, fiind, totodată, forul de decizie şi deliberare de la nivelul universităţii.

Senatul funcționează pe baza principiilor libertăţii academice, a autonomiei universitare și a transparenței. Senatul are în componența sa un număr de 22 membri, dintre care 16 cadre didactice și 6 studenți.
Membrii Consiliului de Administrație, precum şi directorul Direcției Generale Secretariat a Universității, au statutul de invitați permanenți la şedințele Senatului.
Senatul garantează libertatea academică şi autonomia universitară, aprobând planul strategic de dezvoltare instituțională şi planurile operaționale, la propunerea rectorului.

Președinte Senat UNATC

Nume e-mail
prof.univ.dr. Doru Nițescu doru.nitescu@unatc.ro

Membri Senat

Nume e-mail
prof.univ.dr. Bogdana Darie Crețu bogdana.darie@unatc.ro
prof.univ.dr. Ovidiu Georgescu ovidiu.georgescu@unatc.ro
prof.univ.dr. Napoleon Helmis napoleon.helmis@unatc.ro
conf.univ.dr. Mihaela Sîrbu mihaela.sirbu@unatc.ro
conf.univ.dr. Alexandru Berceanu alexandru.berceanu@unatc.ro
conf.univ.dr. Mihaela Bețiu mihaela.betiu@unatc.ro
conf.univ.dr. Ioan Brancu ioan.brancu@unatc.ro
conf.univ.dr. Matei Branea matei.branea@unatc.ro
conf.univ.dr. Ștefan Caragiu stefan.caragiu@unatc.ro
conf.univ.dr. Anca Ioniță anca.ionita@unatc.ro
conf.univ.dr. Florian Nanu florian.nanu@unatc.ro
conf.univ.dr. Daniel Stanciu daniel.stanciu@unatc.ro
conf.univ.dr. Șerban Puiu serban.puiu@unatc.ro
lect.univ.dr. Andreea Duță andreea.duta@unatc.ro
lect.univ.dr. Vlad Ioachimescu vlad.ioachimescu@unatc.ro

Studenți

Nume e-mail
Irina Fețanu irina.fetanu@unatc.ro
Anca Roxana Stoica anca.stoica@unatc.ro
Andrei Lăcraru andrei.lacraru@unatc.ro
Tudor Licu tudor.licu@unatc.ro
Michael Anthony Deaibes Lungu michael.lungu@student.unatc.ro
Drd. George Lepădatu george.lepadatu@unatc.ro

Invitați permanenți

Nume e-mail
prof.univ.dr. Liviu Lucaci liviu.lucaci@unatc.ro
conf.univ.dr. George Ivașcu george.ivascu@unatc.ro
lect.univ.dr. Cristina Briciu cristina.briciu@unatc.ro
Alina Stanciu – Avocat alina.stanciu@ciupitu-law.ro
ai o intrebare? contacteaza-ne prin email